Wolontariat

W tym roku po raz pierwszy uruchomiło swoją działalność Szkolne Koło Wolontariatu, czyli koło zainteresowań działające dla innych. Naszym celem jest niesienie pomocy zgodnie z ideą, że tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia.
Jesteśmy otwarci na nowe pomysły , inicjatywy i niesienie pomocy. Oprócz pomocy chcemy także czynić dobro. Razem możemy więcej.
Główne cele wolontariatu:
zaangażowanie ludzi młodych do świadomej, dobrowolnej i nieodpłatnej pomocy innym rozwijanie wśród młodzieży postaw prospołecznych, postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności
dobrowolna pomoc niepełnosprawnym uczniom w Szkole Podstawowej Nr 4 w Myszkowie aktywne działanie w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, życia kulturalnego i środowiska naturalnego.

Opiekunowie: Monika Baranowska, Renata Bańska
Dołącz do nas!!!

Akcja „Pomóż św. Mikołajowi”

SZANOWNI PAŃSTWO

Miło jest nam poinformować, że wolontariusze naszej szkoły
przyłączyli się  do akcji
    „Pomóż św. Mikołajowi”
    organizowanej przez fundację poMocna.

Znalezione obrazy dla zapytania pomocna myszków

Jest to bardzo potrzebna i cenna inicjatywa, której realizacja pozwoli
sprawić radość niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży z Myszkowa.

Chcąc pomóc św. Mikołajowi i jednocześnie zadbać o chwilę uśmiechu
i szczęścia na twarzach dzieci z naszego miasta

ZBIERAMY SŁODYCZE!!!

Akcja trwa do 30 listopada
i objęta jest patronatem Burmistrza Miasta Myszkowa.

Okazując niewielki gest możesz pomóc swojemu małemu sąsiadowi!!!
Dziękujemy za przyłączenie się do akcji i okazaną pomoc.

Zakupione słodycze prosimy zostawiać w koszyku pod gazetką samorządu szkolnego.

Sprawozdanie z przebiegu akcji „Opatrunek na ratunek”

Wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się w ogólnopolską akcję, której głównym organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania. Zbieraliśmy środki opatrunkowe, które otrzymają misyjne przychodnie oraz szpitale w Afryce.
Do akcji włączyli się uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami. Codziennie napływały do nas materiały opatrunkowe, które przynosiły dzieci, rodzice i nauczyciele.
W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać ogromny karton opatrunków, który 22 listopada został wysłany do Fundacji na adres: ul. Junikowska  48, 60-163 Poznań.
Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym dziele niesienia pomocy najbardziej potrzebującym w dalekiej Afryce. Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za uwrażliwianie dzieci na drugiego człowieka oraz za kształtowanie ich prawych charakterów. Mamy nadzieję, iż uczestnicy akcji „Opatrunek na ratunek” są w pełni przeświadczeni o tym, iż niesienie pomocy innym jest sprawianiem radości samemu sobie.

Wolontariusze wraz z opiekunami

I akcja naszych wolontariuszy

„Opatrunek na ratunek”

Zachęcamy do włączenia się do akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez fundację Redemptoris Missio (http://www.medicus.ump.edu.pl/akcje-fundacji/213-opatrunek-na-ratunek). Zbierane są bandaże, gazy, plastry, igły, strzykawki, rękawiczki jednorazowe dla misyjnych szpitali w Afryce. Akcja w naszej szkole trwa od 19.10- 17.11.2017r. Materiały opatrunkowe można zostawiać w głównym korytarzu szkoły przy gazetce samorządu uczniowskiego. Zachęcamy do pomocy!
Wolontariusze

Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą do nas listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. Zgłaszają się Ci, których nie stać na lecenie w państwowych szpitalach i nie stać na wizytę u miejscowego szamana. W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a wiele tropikalnych chorób dotyczy również skóry. W surowych warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Co jest potrzebne?
W misyjnych przychodniach  brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?
Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe),  plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Rzeczy te można nabyć w każdej aptece. Można też wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji z dopiskiem „Opatrunek na Ratunek”.
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio
ul. Grunwaldzka  86
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Niestety nie możemy sfinansować kosztów wysyłki opatrunków na terenie kraju, ale bierzemy na siebie koszt wysyłki tych rzeczy do Afryki.

Co oferujemy w zamian?
Wszyscy biorący udział w naszych Akcjach podkreślają, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc. Ta myśl przyświeca naszej codziennej pracy w Fundacji. Ale dla nas bardzo ważne jest, aby naszym darczyńcom móc podziękować. Wszystkim zatem, którzy do swoich darów dołożą kartkę z imieniem i nazwiskiem Koordynatora i nazwą instytucji, w której opatrunki były zbierane, przyślemy pisemne podziękowania.